'‘Biz birlikte güçlüyüz’' sloganıyla çeşitli alanlarda yardım faaliyeti yapan Kahramanmaraş 'lı  İş İnsanı Adem Mağralı  Öğrencilere 30 bin TL Ödüllü Ufka Yolculuk Yarışması Kitabı Dağıttı

Kahramanmaraş’ta yaptığı özel kampanyalarla adından sıkça söz ettiren Hayırsever ş insanı Adem Mağralı, Köy Okullarında Ödüllü Yarışma Kitabı Dağıttı.

2020-2021 eğitim öğretim dönemi başında Anaokulu öğrencilerini ziyaret eden iş insanı Adem Mağralı bu sefer de Türkiye genelinde düzenlenen Ödüllü Ufka Yolculuk Bilgi ve Kültür Yarışmalarına ait yarışma kitaplarını köy okullarında ki öğrencilere ücretsiz olarak dağıttı.

Kürtül İlkokulu ve Ortaokulunu ziyaret eden Adem Mağralı, okul Müdürü Tuncay Kılıç ile görüştükten sonra çocuklara yarışma kitaplarını dağıttı.

‘Biz birlikte güçlüyüz’ sloganıyla çeşitli alanlarda yardım faaliyeti yapan Adem Mağralı konu ile ilgili yaptığı açıklamada; “Ufka Yolculuk Yarışmalarını yakından takip ediyorum, kaliteli ve özgün bir organizasyon. Yarışmanın bu sene ki konusu hepimizi yakından ilgilendiren bir konu olan “Sağlıklı Yaşam”. Öğrencilere kitapları sevdiren ve kitap okuma alışkanlığı kazandıran bu yarışmada Türkiye derecesi yapanlara birçok ödül var, Kahramanmaraş’ta dereceye giren öğrencilere de ayrıca 30 bin lira para ödülü veriliyor.

Bende bu ödülleri kırsalda bulunan köy okulu öğrencilerinin de kazanabilmesi için böyle bir çalışma yapmak istedim.

Yarışma Kitapları şehir merkezinde bir çok yerde satılıyor ama, köydeki çocuklarımızın bunlara ulaşması biraz zor olabiliyor, köylerimizde zeki çocuklar var, onlarda bu yarışmaya girsinler, onlarda ödül kazansınlar diye yarışma kitaplarını bu öğrencilerimize hediye etmek istedim.

Yarışma kitaplarını alan çocuklarımız Ufka Yolculuk Bilgi ve Kültür Yarışmalarının internet sitesi üzerinden yarışmaya kayıt olup, sınavlara kendi köylerinde girebilecekler.” dedi.

Haber344.com/ HABER  - EĞİTİM