Kahramanmaraş- Onikişubat ilçesinin tek kadın muhtarı,Fatih Mahallesi muhtarı Tuba Özden 8 Mart Kadınlar günü nedeniyle "1071 ‘den günümüze kadın"başlığı ile anlamlı bir kutlama mesajı yayınladı.

Muhtar Tuba Özden kutlama mesajında şu ifadeler yer aldı. 

"8 Mart Dünya Kadınlar Günü, her ne kadar Birleşmiş Milletler tarafından kabul edilerek kutlanmaya başlansa da, bu gününün hakkını en çok Türk Kadınının verdiğine inanıyorum.

Çünkü Dünyada hiçbir milletin kadını, vatanı ve milletinin kurtuluşu, refaha kavuşması için Anadolu kadını kadar emek vermemiştir. Yaradan tarafından Anne olma sıfatına layık görülmesi sebebi ile tabiki her kadın önemli ve özeldir, fakat bu sıfata yukarıda bahsettiğim konularda eklendiğinde ; Anadolu kadını sözlerle yüceltilmenin yanında omuzlarda taşınmayı fazlası ile hak eder.

Çalışan ve seçilmiş bir kadın olarak, kadınların sosyal hayatın içerisinde yer almasını çok önemsiyor, kadının olduğu her ortamda sabrın ve nezaketin hakim olduğuna inanıyorum.

31 mart 2019 seçimleri ile ülkemiz genelinde 1071 adet kadın muhtar yerel yönetimlere dahil olmuştur. Bildiğimiz üzere 1071 rakamı Anadolu’nun kapılarının Türklere açıldığı tarih olması sebebi ile bizler için ayrı bir önem taşımaktadır. Bende bu özel sayı ile siyasal hayata dahil olmaktan gururluyum.

Bu tarih ışığında, güzel vatanımızın kapıları bize nasıl açıldıysa, kadınların kıymetinin sözler ile vurgulanmaktan öte, hak ettiği değerin verildiği, kadına karşı her türlü şiddetten uzak yarınların kapılarının açılmasını temenni eder, bu vesile tüm kadınlarımızın kadınlar gününü kutlarım"

Haber344.com / HABER ' YAŞAM