Kahramanmaraş’ta Yılın Öğretmeni Nurullah Kılınç Seçildi

Kahramanmaraş Dulkadiroğlu İlçesinde, Nuri Pakdil Bilim ve Sanat Merkezinde Coğrafya öğretmeni olarak görev yapan Nurullah Kılınç, 24 Kasım Öğretmenler Günü’nde, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer'in ev sahipliğinde gerçekleştirilen törenlerde, 81İlin yılın öğretmeni arasında Kahramanmaraş’ı temsil etti.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından tertip edilen öğrencilerinin hayatını değiştiren, eğitimde üstün başarı göstermiş, fedakârlıkları ve özel nitelikleriyle farklılıklar ortaya koymuş ‘Mesleki Çalışmalarıyla Öne Çıkan Öğretmenler’ programında, Nuri Pakdil Bilim ve Sanat Merkezinde Coğrafya öğretmeni Nurullah Kılınç, ‘Yılın Öğretmeni’ seçildi.

Milli Eğitim Bakanlığı Değerlendirme Komisyonu tarafından mesleki çalışmalarıyla farkındalık yaratan, çevresiyle iyi ilişkiler geliştirerek toplum tarafından takdir edilen, gerçekleştirdiği faaliyetler ile hem mesleki çevresinin hem de çocukların kaliteli çalışmalara erişimine katkı sunan, görev aldığı projelerle ve komisyon görevleriyle hem yerelde hem de ulusal çapta eğitime katkı sunduğu belgelenen öğretmenler başarılarından dolayı tebrik edildiler.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde Millî Eğitim Bakanı Mahmut Özer ve beraberindeki 81 ilden gelen öğretmenlerle buluştu.

Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Mustafa Şentop, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla Millî Eğitim Bakanı Mahmut Özer ve 81 ilden öğretmenleri kabul etti.

Millî Eğitim Bakanı Mahmut Özer, öğretmenlerle buluşmasında yaptığı konuşmada, ülkenin dört bir yanındaki meslektaşlarını temsilen Öğretmenler Günü etkinliklerine katılan öğretmenlerle bir arada bulunmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası (CSO) Konser Salonu'nda gerçekleştirilen programda sanatçı Aylin Şengün Taşçı'nın seslendirdiği eserleri Türkiye'nin dört bir yanından gelen öğretmenler dinledi.

Millî Eğitim Bakanı Mahmut Özer, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla 81 ilden gelen öğretmenlerle Anıtkabir'i ziyaret etti.

Millî Eğitim Bakanlığınca düzenlenen 24 Kasım Öğretmenler Günü kutlamaları kapsamında Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü sanatçıları öğretmenler için sahne aldı.

NURULLAH KILINÇ, KİMDİR?


1978 yılında Afşin ilçesi, Arıtaş kasabasında doğdu. İlköğretimini Arıtaş’ta ve lise öğrenimini Malatya’da tamamladı. 2001 yılında Balıkesir Üniversitesi Necatibey Eğitim Fakültesinde Coğrafya Öğretmenliği bölümünden mezun oldu.

KSÜ Coğrafya anabilim dalında 2012 yılında master, 2020 yılında ise doktora programlarını tamamladı. Kitaplar, kitap bölümleri ve ansiklopedi maddeleri yazdı. Coğrafya ve Coğrafya Eğitimi alanında Ulusal ve Uluslararası makaleleri ve kongre bildirileri yayınladı.

Ulusal ve uluslararası Tübitak, Teknofest, AB Comenius- Erasmus, E-Twinning projeleri yürüttü. E-Twinning kalite etiketi ve Tübitak Türkiye dereceleri kazandı. Çeşitli yerel ve ulusal süreli yayınlarda yazar olarak yer aldı.

Yerel ve ulusal çapta faaliyet gösteren Yeşilay ve TEMA gibi sivil toplum kuruluşunda üye, gönüllü ve eğitmen olarak görev aldı.

Ayrıca Kahramanmaraş İl Milli Eğitim Müdürlüğü Müze eğiticisi olan Nurullah Kılınç evli ve iki çocuk babasıdır.

 Haber344.com  / HABER - EĞİTİM