Şekeroba Yunus Emre,Kitabını Teneffüs Edecek

Şekeroba Yunus Emre Ortaokulu " Kitabımı teneffüs ediyorum" projesi ile her gün bir sınıfına kitap okuma teneffüsü yaptıracak.

Çocukların kitap okuma alışkanlığı kazanması açısından önemli olan bu projeye Kahramanmaraş'ta kurulu bulunan Kahramanmaraş Dostluk Grubu Derneği ve Türkoğlu Gündem haber sitesi  Okula kütüphane yapımı için katkı sağlayacak.

Kitap toplama kampanyası başlatılarak hem okula kütüphane kazandırılacak hem de çocukların kitap okuma alışkanlığı sağlanması için proje çalışması yapılacak.

İlçe MEM Adem Aydoğan ile istişare

Bu kapsamda Proje sahibi ilçemiz Şekeroba Ortaokulu müdürü Hasan Bayır ,Kahramanmaraş Dostluk Grubu Derneği Başkanı Gazeteci Abdurrahman Akbaba ve Şekeroba mahallesinde öğrenci velileri adına Necla Limon Bolat ilçe Milli Eğitim Müdürü Adem Aydoğan' ı makamında ziyaret ederek proje için düzenlenecek kampanya ile ilgili istişarelerde bulundular. 

İlçe Milli Eğitim Müdürü Adem Aydoğan projeden duyduğu memnuniyeti ifade ederek,kampanyaya destek olacak kişi ve kurumlara teşekkür ederek destek olacaklarını söyledi. 

 DOSTDER Başkanı Abdurrahman Akbaba 'da Projeyi önemsediklerini,kendilerini bu projeye dahil eden Milli Eğitim Camiasına,Okul müdürü ve Necla hanıma teşekkür ettiklerini,DOSTDER ailesi ve Türkoğlu Gündem haber sitesi olarak kitap toplama kampanyasına kendileri ile birlikte kişi ve kurumlardan ilgi ve destek beklediklerini söyledi. 

Haber344.com / HABER - EĞİTİM